2020-01-13 17:16:18• hírek • Szatmár.ro

Szatmári arany az Országos Iskolás Sakkbajnokságon

Január 3-12 között Kovásznán szervezték meg az idei Országos Iskolás Sakkbajnokságot, immár 13. alkalommal.  A résztvevők 7, 9, 11, 13, 15 és 17 éves korosztályokban méretkeztek meg.

A 7 évesek mezőnyében Kovács Balázs, a Vointa Sakk Egyesület 5 és fél éves sakkozója indult, a kategóriája legfiatalabb versenyzőjeként, és 7 -ből 7 győzelmet aratva az első helyen végzett a klasszikus sakk kategóriában. A Muntean Ciprian-Sorin és Páll Zoltán által felkészített sakkozó ezzel elnyerte a jogot, hogy képviselje az országot a május 2-12 közötti, közép-amerikai világbajnokságon is, melyre a Tanügyminisztérium, az Országos Sakkszövetség és az Elisabeta Polihroniade Sakkegyesület szállást és étkezést biztosít számára.

Kovács Balázs másik két érmet is elnyert az Országos Iskolás Sakkbajnokságon: rapid és blitz kategóriában is megméretkezett, és itt is sikerült érmes helyet szereznie, rapidban ezüst, blitzben pedig bronzérmes helyezéssel zárt, szintén a 7 évesek mezőnyében.